O FIRMIE

POLSKI PRODUCENT TKANIN

Zakłady Przemysłu Wełnianego TOMTEX S.A. z siedzibą
w Tomaszowie Mazowieckim
są firmą polską, nasze doświadczenie
i tradycje sięgają ponad 160 lat wstecz. Pierwsze wzmianki
o zakładzie można znaleźć w dokumentach datowanych na 1857 rok.

Podstawową działalnością Spółki jest produkcja tkanin wełnianych
i mieszankowych wełny z innymi rodzajami włókien
. Tworzymy zarówno cienkie tkaniny czesankowe z przeznaczeniem na ubrania, spodnie, sukienki, a także grubsze wytwarzane technologią zgrzebną. Ten rodzaj tkanin przeznaczony jest na płaszcze, kurtki, mundury oraz materiały obiciowe.

TKANINY BIODEGRADOWALNE

Zróżnicowane wzornictwo i szeroka gama kolorystyczna tkanin czynią naszą kolekcję bardzo atrakcyjną, co zawdzięczamy pracownikom Biura Inżynierii Tekstylnej. Praca Biura ukierunkowana jest na spełnianie oczekiwań klientów w zakresie projektowania tkanin
z uwzględnieniem oddziaływania na środowisko. Produkowane przez nas materiały wyróżniają się jakością i wytrzymałością z najniższym śladem węglowym w produkcji jednego metra. Nasze tkaniny są nie tylko czyste ekologicznie, ale pomagają w zachowaniu zdrowego stylu życia i klimatu, są również biodegradowalne i wykorzystywane w pełnym procesie recyklingu.

Głównym asortymentem Tomtexu są tkaniny płaszczowe z okrywą włókienną typu flausz i loden (nazwy handlowe tkanin z różną jakością okrywy włókiennej) oraz tkaniny kostiumowe. W sektorze tym Spółka osiągnęła dobrą pozycję i wysoką renomę, skutecznie konkurując z wyrobami pochodzenia zagranicznego (w tym włoskimi) i utrzymując współpracę z wieloma wymagającymi odbiorcami.

Spółka świadczy również usługi w zakresie przędzenia, tkania, barwienia oraz wykończenia tkanin. Oferta wyrobów firmy skierowana jest do odbiorców o wysokich wymaganiach jakościowych i wzorniczych.

Kobiety w płaszczach wełnianych

Tomtex S.A. dostarcza swoje wyroby głównie na rynek krajowy, jednak posiada również klientów m.in. z Ukrainy, Słowacji, Litwy, Szwecji, Niemiec. Produkowane tkaniny trafiają do takich segmentów rynku jak: przedsiębiorstwa krawieckie produkujące odzież damską, męską
i młodzieżową, hurtownie tkanin, sklepy detaliczne. Wyroby w około 80% sprzedawane są na podstawie umów zawieranych poprzez bezpośrednie kontakty handlowe (targi, wizyty u klientów i klientów w Spółce).

NASZA MARKA

W ramach Narodowego programu Promocji Polska Przedsiębiorczość otrzymaliśmy nagrodę FIRMA ROKU 2020, która przyznawana jest w plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości.

Należymy do Business Centre Club, czyli klubu biznesu dla przedsiębiorców i największej w kraju ustawowej organizacji indywidualnych pracodawców.