Płaszcz stanowi ważny element każdej garderoby damskiej, jak i męskiej. Jeśli chcemy posiadać płaszcz, który posłuży nam na długo z pewnością dobrą inwestycją będzie ten wykonany z wełny najwyższej jakości. 

Wełniany płaszcz wykonany ze 100% wełny, to czasami spory wydatek, jednak wygląda stylowo i zapewnia nam komfort cieplny. Wybierając tkaninę na płaszcz musimy zwrócić uwagę na gramaturę, strukturę oraz skład. Jako producent tego rodzaju tkanin jesteśmy w stanie stworzyć materiał o różnej masie oraz kolorze. W ofercie tkanin płaszczowych posiadamy nie tylko tkaniny jednokolorowe, ale również wzorzyste jak jodełki, pepitka, czy kratki.

W TOMTEX S.A. produkujemy tkaniny płaszczowe wytwarzane z wełny zgrzebnej oraz czesankowej, które wyróżniają się jakością i wytrzymałością z najniższym śladem węglowym w produkcji jednego metra tkaniny. Tworzymy 100% wełniane tkaniny, jak również z niewielką domieszką włókien sztucznych. Zawartość tych włókien wpływa jednak pozytywnie na komfort noszenia ubrań wełnianych, ponieważ m.in. minimalizują uczucie drapania.

Wełniany płaszcz kojarzy nam się głównie z okresem jesienno-zimowym jednak może przydać nam się również przy niepewnej pogodzie w ciągu całego roku. Firma Saska Fashion, z którą współpracujemy stworzyła jednowarstwowy płaszcz z tkaniny wełnianej o wzorze jodełki, który świetnie sprawdzi się podczas kapryśnej aury.

Pamiętajmy również, aby wełniany płaszcz posłużył nam przez lata musimy o niego odpowiednio zadbać: Jak dbać o wełnę?

Charakterystyka naszych tkanin płaszczowych:

  • Flausz – miękka, puszysta tkanina z okrywą włókienną, która zapewnia bardzo dobrą ciepłochronność i odporność na gniecenie.
  • Sukno – tkanina wodoodporna, wodoszczelna, posiada właściwości termoizolacyjne
  • Loden – gruba tkanina, często wykorzystywana jest jako materiał ubraniowy na płaszcze, kurtki, poncza oraz ciepłe żakiety i spódnice
  • Boucle – tkanina o splocie płóciennym z okrywą pętelkową
  • Diagonal – tkanina wełniana lub pół wełniana o grubym, wyraźnie widocznym splocie skośnym