W ostatnim czasie produkty wełniane zyskują na popularności… nie bez przyczyny. Wełna posiada wiele właściwości, które pozytywnie wpływają m.in. na nasze zdrowie wspomagając leczenie bólu kręgosłupa, stanów zapalnych mięśni, czy też zaburzenia krążenia. Pewnie zastanawiacie się jak to możliwe? Otóż wełna sprzyja mniejszej utracie ciepła, przez co ogrzewa bolące miejsca i korzystnie wpływa na krążenie krwi.

Jako producent tkanin wełnianych postanowiliśmy wprowadzić do naszej oferty koce wełniane. Ten uniwersalny produkt znajdzie zastosowanie w każdym domu, mieszkaniu, jako narzuta na łóżko lub nakrycie na kanapę. Świetnie sprawdzi się również podczas letnich pikników.

Mimo, iż koce kojarzą nam się z jesienno-zimowymi wieczorami, wbrew pozorom są produktem całorocznym. Ze względu na posiadane przez wełnę właściwości termoizolacyjne, posłużą nam zarówno zimą – ogrzewając nas, jak i latem – zapewniając optymalną temperaturę. Jednocześnie wełna zapewnia dużą przepuszczalność powietrza, co pozwala skórze swobodnie oddychać. Włókno wełniane posiada właściwości higroskopijne, przez co tkanina wełniana nie wchłania potu. Dlatego też koc wełniany lub wełniana pościel to dobre rozwiązanie, które zapewni nam zdrowy i spokojny sen. Produkty wełniane to odpowiedni wybór dla alergików ze względu na to, że włókna wełny pokryte są lanoliną. Dzięki temu roztocza i kurz nie gromadzą się na powierzchni koca.

Koce, które posiadamy w ofercie produkowane są w 100% z naturalnej wełny najwyższej jakości, bez dodatku barwników. Posiadamy koce o różnej grubości, kolorach i wzorach. Wśród posiadanego przez nas asortymentu z pewnością każdy znajdzie produkt odpowiedni dla swoich potrzeb. Zakup koca wełnianego to również świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Wełna wymaga odpowiedniej pielęgnacji, ale na pewno posłuży nam przez wiele lat.